16 januari 2017 De zesde leergang van de Master of Crisis and Public Order Management (MCPM) is van start gegaan met 22 studenten. Tijdens deze tweejarige hbo-masteropleiding ligt het accent op de ramp- en crisismanagement en gevaarbeheersing en leren de studenten om meer vanuit verschillende gezichtspunten te handelen. De deelnemers zijn op 13 januari 2017 gestart met de opleiding. Alle studenten werken op tactisch-strategisch niveau en hebben een achtergrond bij de politie, brandweer, GHOR, defensie of Rijkswaterstaat. Tijdens de eerste dag stond, naast een discussie met lector Menno van Duin over crisisbeheersing, ook een kennismaking met elkaar op het programma. De studenten hebben er zin in. “Ik denk dat ik veel ga leren! Niet alleen tijdens de colleges maar ook van de medestudenten van de andere kolommen.” Ook de combinatie van werken en leren is een reden om de masteropleiding te doen. ”Door de combinatie van theorie en praktijk, kan ik wat ik leer direct toepassen in het veld.”
Deze zesde leergang is iets anders opgezet dan eerdere leergangen. Tijdens de colleges komen nu acht inhoudelijke modules aan de orde: partners in veiligheid, risico en veiligheid, public order management, crisismanagement, internationaal perspectief, onderzoeksvaardigheden, publiek-bestuurlijk krachtenveld en functioneren in multidisciplinaire teams/professionele ontwikkeling. De studenten ronden de leergang daarna af met het uitvoeren van een onderzoek en het schrijven van een thesis.
De leergang MCPM wordt verzorgd door de Politieacademie en het IFV. Kijk voor meer informatie over de leergang op www.mastercpm.nl.