Als Algemeen commandant geneeskundige zorg (ACGZ) ben je verantwoordelijk voor de coördinatie, aansturing en regie van de geneeskundige hulpverlening. Wat betekent dit in de praktijk, wat wordt er van je verwacht en wat moet je kunnen? Tijdens de opleiding tot Algemeen commandant geneeskundige zorg (ACGZ) leer je alles wat je nodig hebt om straks als beginnend beroepsoefenaar aan de slag te gaan en train je op vaardigheden.
Bij de GHOR academie werken we met flexibele leerroutes voor onze reguliere opleidingen. Door het flexibel leren kan je tijd en plaats onafhankelijk leren (Starten wanneer je wilt; dit is niet afhankelijk van groepsgrootte), ben je verantwoordelijk voor je eigen leerproces met ruimte voor eigen leerdoelen en verdieping waar je wilt. Met een duidelijke basis om je voor te bereiden op je rol als beginnend beroepsoefenaar. Het combineren van face-to-face momenten met e-componenten, opdrachten die vaak ook in de regio uitgevoerd kunnen worden maken onderdeel uit van de leerroute. Hoe de leerroute is opgebouwd is afhankelijk van je achtergrond en ervaring; dit wordt bepaald naar
aanleiding van een telefonische intake na aanmelding voor aanvang van de opleiding.
Voor wie is de opleiding?
Aangesteld als ACGZ in GHOR / veiligheidsregio Je voldoet aan de instroomeisen uit het kwalificatiedossier (zie tabblad documentatie).
Wat leer je in de verschillende blokken?
Datum
Voor de contactmomenten hebben wij standaard twee momenten (blokken) waarop je in volgorde van de leerroute kan deelnemen hieraan. Je kan bij aanmelding je aanmelden voor één van beide blokken. In deze reeks zal je dan alle contactmomenten die jij moet volgen in je leerroute hebben.
Mocht je niet alle data kunnen uit bijvoorbeeld blok 1, kan je in overleg met de GHOR academie kijken naar de mogelijkheden voor het volgen van een online moment of we kijken met je naar andere mogelijkheden.
Programma
Blok 1: e-modules, webcolleges, werkplek opdrachten, evt. terugkomdag Thema's: introductie GHOR, partners GHOR, GHOR en veiligheidsregio.
Blok 2: e-modules, kennistoetsen en kaartspel. Thema's: crisistypen, GHOR processen multi, acuut en publieke gezondheidzorg.
Blok 3: e-modules, simulaties, opdrachten en een contactmoment. Thema's: BOB, scenario denken, risicoanalyse, competentie modules
Blok 4: e-modules, opdrachten en twee contactmomenten. Thema's: rol en positie ACGZ, resourcemanagement, informatiemanagement, leidinggeven en welzijn GHOR rollen, netwerk in kaart, toepassen van vaardigheden.
SBU zelfstudie en contactmomenten
Studiewijze
Plaats en tijd onafhankelijk leren in leerroute. Digitale leeromgeving met e-modules, werkplek)opdrachten, contactmomenten face-to-face en/of online. Af te sluiten met een examen.I
Incompany?
Deze opleiding wordt als open inschrijving aangeboden, maar kan ook incompany bij u in de regio worden verzorgd. Neem voor meer informatie of een vrijblijvende offerte contact op met Sandra Rijmer, telefoon 026 - 3552978, e-mail: sandra.rijmer@ifv.nl
Meer informatie?
Voor alle overige vragen kunt u terecht bij onze opleidingscoördinator van de GHOR academie, telefoon 026 - 3552978 of per mail GHOR@ifv.nl
Downloaden
U sluit de opleiding af met een examen in de vorm van een eindgesprek. Als u dit met goed gevolg aflegt, ontvangt u het diploma Algemeen commandant geneeskundige zorg van het IFV.